serum antycellulitowe
Cellulit,  Kremy i balsamy

Jak wybrać najlepsze serum antycellulitowe?

Kosmetyki antycellulitowe to jeden z najlepszych sposobów, by przyspieszyć pozbycie się tego problemu. Warto jednak pamiętać, że balsamy i kremy na cellulit mają zazwyczaj ograniczoną ilość substancji aktywnych. Jeśli więc na pierwszym miejscu stawia się efektywność danego środka, lepszym wyborem będzie serum. W jaki sposób wybrać najlepsze serum na cellulit?

Najlepsze serum na cellulit powinno mieć w swoim składzie wyciągi roślinne. Choć niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, to obecnie nadal najbardziej efektywne są te preparaty, które są oparte na naturalnych składnikach. Ponadto oprócz doskonałych rezultatów tego typu produkty są zazwyczaj bezpieczniejsze w stosowaniu. Dzieje się tak dlatego ponieważ naturalne składniki znacznie rzadziej powodują uczulenia niż syntetyczne konserwanty i barwniki.

Jeśli chodzi o najlepsze serum na cellulit ranking prezentuje się następująco. Na pierwszym miejscu jest serum Vialise, ponieważ zawiera wiele substancji naturalnych, w tym wyciąg z alg oraz ekstrakt z kasztanowca. Wyciąg z alg jest kluczowym składnikiem, który czynnie wpływa na zmniejszenie się cellulitu, dlatego często bywa stosowany w swojej naturalnej formie w gabinetach kosmetycznych. Ekstrakt z kasztanowca ma natomiast inne działanie. Znacznie usprawnia on właściwy przepływ krwi w żyłach, co zapobiega obrzękom, które często pojawiają się w przypadku cellulitu. Oprócz tych składników serum to zawiera także inne składniki, takie jak na przykład kofeina. Ta substancja wpływa korzystnie na napięcie skóry, dzięki czemu cellulit przestaje być widoczny. Warto zainteresować się tym preparatem, jeśli konieczne jest zastosowanie efektywnego produktu.

Czy istnieją skuteczne kremy? Sprawdź, jakie składniki są ważne w redukcji cellulitu!

Najlepsze serum antycellulitowe ma również odpowiednią konsystencję. Taki preparat powinien nie tylko skutecznie działać na cellulit, ale także nawilżać skórę i ogólnie poprawiać jej wygląd. Dlatego preparat o zbyt gęstej lub zbyt rzadkiej konsystencji może się w tym przypadku nie sprawdzić. Należy pamiętać, że gęstsze serum wymaga dokładniejszego wmasowania, co może być korzystne w przypadku rozbijania tkanki tłuszczowej. Jednocześnie jednak nawet gęste serum musi zawierać składniki, które przenikną do wnętrza skóry i poprawią jej funkcjonowanie. Dlatego też należy wybierać preparat nie ze względu na cenę, ale tylko ze względu na jego efektywne działanie.

Bibliografia

1. Pavicic T, Borelli C, Korting HC, Cellulite-the greatest skin problem in healthy women, 2008
2. Weyergans R., Cellulit: zapobieganie i leczenie, 1995

5 (100%) 1 głosów

9 komentarzy

 • Clai

  Wybór jest niestety ciężki, na rynku jest masę kremów na cellulit. Moim zdaniem patrzenie na skład w dzisiejszym świecie jest koniecznością.

 • młoda mama

  Nigdy nie narzekałam na swoje ciało, aż do teraz gdy zaszłam w ciążę. Na udach mam cellulit i rozstępy. Czy jest jakiś krem na cellulit albo kosmetyki , którę moge stosować w ciąży? help! 🙂

 • Patrycja101

  Macie jakieś ulubione serum? Ja używałam chyba wszystkich dostępnych na rynku, bo z cellulitem zmagam się od około 10 lat. Teraz czas na Vialise – używał ktoś? Szukam opinii.

 • Amyy

  ja używałam evelinne ale niestety te spełnił moich oczekiwań.. jakiś taki kleisty był i śmierdział chemia :< teraz tego vialise uzywam i przyznam, ze kosmetyk mnie zaskoczył swoją delikatnością i działaniem w jednym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *