Możesz uzyskać piękną cerę za pomocą naturalnych maści na trądzik stosowanych systematycznie.
Kremy i balsamy

Maść na trądzik – czy masz ją w kosmetyczce?

Jak zwalczyć wypryski i przebarwienia? I czy istnieje skuteczny krem redukujący trądzik?

Trądzik pospolity to choroba skóry występująca najczęściej u młodych osób znajdujących się w okresie pokwitania. Mimo, iż niniejsze zaburzenie nie wywiera bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i życia pacjentów, często przyczynia się do obniżenia ich poczucia własnej atrakcyjności oraz ogólnego samopoczucia. Niestety walka z niniejszym zaburzeniem nie jest łatwa, a wszelkiego rodzaju maseczki i maści na trądzik dają jedynie krótkotrwałe efekty. Jak więc zwalczyć trądzik i jakie są jego przyczyny?

Trądzik – przyczyny i objawy

Wśród przyczyn niniejszego zaburzenia możemy wyróżnić:

  • zwiększoną produkcję łoju skutkującą często zapchaniem ujść gruczołów włosowo-łojowych; oraz
  • zaburzenia gospodarki hormonalnej (w tym nadmiar androgenów);

Natomiast wśród najpowszechniejszych objawów trądziku możemy wyróżnić:

  • gęsto pojawiające się na twarzy oraz plecach zaskórniki, krostki i grudki;
  • przetłuszczanie się cery w okolicach nosa, ust i czoła;
  • odczuwanie swędzenia oraz bolesności niektórych wyprysków;
  • przesuszanie i łuszczenie się skóry;
  • powstawanie licznych przebarwień oraz zasinień w okolicach głębokich zmian ropnych;
  • występowanie stanów zapalnych w obrębie wyprysków.

Trądzik: maść zwalczy problem?

Chociaż w leczeniu niniejszego zaburzenia stosuje się wszelkiego rodzaju maseczki oraz maść na trądzik, często nie jest to wystarczające. W przebiegu terapii trądziku pospolitego bardzo ważne jest również stosowanie odpowiedniej diety wolnej od tłustych i ostrych pokarmów. Zamiast nich do swojego jadłospisu warto wprowadzić świeże warzywa i owoce oraz lekkostrawne, pełnowartościowe posiłki zawierające duże ilości białego mięsa.

Trądzik krem i maść przeciwtrądzikowa to podstawa pielęgnacji?

Na właściwą pielęgnacje cery trądzikowej składa się również jej codzienne oczyszczanie oraz nawilżanie (krem nawilżający trądzik) przy pomocy odpowiednich kosmetyków.

KROK 1 – Poranna pielęgnacja

Każdego ranka warto oczyścić skórę przy pomocy delikatnego toniku i wacika. Następnie, przed nałożeniem makijażu, na skórze twarzy należy rozprowadzić dopasowany do naszego typu cery krem przeciw trądzikowi i wypryskom.

KROK 2 – Makijaż

Pamiętaj, aby nakładany przez Ciebie makijaż zapewniał skórze odpowiednia wentylację. Stosuj raczej delikatne podkłady oraz sypkie pudry mineralne, które nie zatykają porów.

KROK 3 – Wieczorna pielęgnacja

Zmyj dokładnie makijaż przy pomocy delikatnego mleczka oczyszczającego, a następnie nanieś na skórę krem na trądzik lub krem na blizny po trądziku.

Jak wybrać skuteczny krem na trądzik?

Kremy na trądzik dostępne w popularnych drogeriach często nie radzą sobie z przyczynami niniejszego zaburzenia. Skuteczna maść na trądzik powinna nie tylko łagodzić objawy choroby, ale również regulować wydzielanie sebum odpowiedzialnego za ich powstawanie. Tak właśnie działa serum Sevolium, którego skuteczność oparta została o zestaw naturalnych składników, dzięki którym niniejszy preparat to nie tylko innowacyjny lek na trądzik, ale również skuteczny krem na przebarwienia po trądziku.

Rate this post

11 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *