Cellulit,  Ciekawostki

Jakie zabiegi na cellulit?

Jeżeli dręczy Cię coraz wyraźniejszy cellulit, a zwykłe kosmetyki to dla Ciebie za mało, możesz skorzystać ze specjalistycznych zabiegów. Przyniosą one zdecydowanie bardziej spektakularne i wyraźniejsze efekty niż codzienna pielęgnacja i domowe metody. Pozwolą na szybką poprawę gęstości i elastyczności skóry. Dlatego to dobry pomysł dla wszystkich osób, które nie chcą czekać na rezultaty lub też ich cellulit jest na tyle zaawansowany, że potrzebują dodatkowego wsparcia.

Należy pamiętać, że wszystkie przedstawione zabiegi na cellulit wykonywać należy w seriach, a jednorazowa wizyta w salonie kosmetycznym lub medycyny estetycznej na niewiele się zda. Ilość wizyt zawsze ustala osoba przeprowadzająca zabieg i uzależniają ją od indywidualnego stanu. Zabiegi te są zazwyczaj nieinwazyjne, ale istnieją pewne przeciwwskazania do wykonywania większości z nich. Nie wykonuje się ich osobom z zapaleniem żył, rozedmą płuc, niewydolnością nerek, kobietom ciężarnym, chorym na epilepsję, raka oraz cukrzycę. Ponadto zabiegów nie należy wykonywać osobom, które w przeciągu 3 miesięcy przeszły operację.

Jakie zabiegi na cellulit proponują specjaliści?

Pierwszą grupą zabiegów są wszelkiego rodzaju masaże. To najmniej inwazyjne procedury. Koszt jednej wizyty to około 80 złotych. Na początku wykonuje się peeling całego ciała, a następnie przechodzi do masażu, używając specjalnych olejków. Taki zabieg poprawia krążenie oraz usuwanie toksyn z organizmu. Może być to masaż tradycyjny, ale można zdecydować się też na masaż specjalnymi wałkami. To dość intensywna, a czasem nawet bolesna procedura. Walki łapią skórę i lekko ją zgniatają. Ale nawet po tak intensywnym masażu można spokojnie wrócić do swoich czynności, gdyż nie potrzebna jest rekonwalescencja. Podobnie po masażu pompą próżniową. Zabieg vacuum polega na lekkim zasysaniu skóry, dzięki czemu jeszcze sprawniej poprawia się ukrwienie, krążenie, a toksyny usuwane są szybciej. Koszt takiego zabiegu to około 120 zł.

Kolejnymi mało inwazyjnymi zabiegami są tzw. body wrap. Po dokładnym oczyszczeniu i peelingu nakładane są intensywnie odżywcze maski antycellulitowe. Zawierać mogą różne substancje: olejki, wyciągi roślinne, kofeinę, cynamon, imbir… Następnie ciało owija się specjalną folią i przykrywa kocem elektrycznym. Dzięki temu substancje szybciej zostaną wchłonięte, a ich działanie jest bardziej intensywne. Koszt jednego zabiegu to około 150 zł, a po jego wykonaniu nie jest wymagana rekonwalescencja.

Zupełnie innym rodzajem zabiegu jest mezoterapia. Kojarzymy ją głownie z zabiegami na twarz, ale z równym powodzeniem wykorzystamy jej dobroczynne działanie w walce z cellulitem. Podczas zabiegu za pomocą głowicy z malutkimi igiełkami wprowadza się pod skórę substancje aktywne. Działanie tego zabiegu jest dwupłaszczyznowe. Po pierwsze na skórę działają podane składniki odżywcze, ale sama procedura wykonania wielu malutkich nakłuć działa stymulująco na skórę. Koszt jednej sesji to, w zależności od obszaru, około 400 – 600 zł. Bezpośrednio po zabiegu przez dobę musimy unikać słońca oraz czynników drażniących skórę. Przez kilka dni skóra może wyglądać mało atrakcyjnie – będzie zaczerwieniona i podrażniona.

Należy pamiętać, że nawet najlepsze zabiegi na cellulit nie zastąpią codziennej pielęgnacji skóry. Dlatego też dbaj o nią stosując specjalne kosmetyki. Dwa razy w tygodniu używaj peelingu, a codziennie smaruj całe ciało specjalnym balsamem antycellulitowym (np. Vialise), najlepiej zaraz po wyjściu spod prysznica, gdyż wtedy skóra chłonie najwięcej substancji aktywnych. Ponadto nie zapominaj o zdrowym trybie życia. Staraj się uprawiać sport co najmniej przez 40 minut, 3 razy w tygodniu. Odżywiaj się lekko i zdrowo. Postępując w ten sposób zatrzymasz efekty zabiegu na dłużej. Warto pamiętać, że nawet najbardziej skuteczne zabiegi na cellulit trzeba wspomóc dietą i ćwiczeniami, aby efekty były długofalowe.

Bibliografia

1. Ignaciuk A., Cellulit – przyczyny, terapie, możliwości., 2003

Rate this post

9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *